nepravidelné zavírací dny

Zde se můžete vyjadřovat k výpůjčnímu systému Clavia
Pravidla fóra
Pište slušně a věcně. Máte-li problém, použijte nejprve funkci "Hledej", než začnete psát dotaz, je možné, že váš problém před Vámi řešil někdo jiný.

nepravidelné zavírací dny

Příspěvekod ITTrebic » stř 30. črc 2014 13:50:34

Při uzavření nastavujeme v nastavení výpůjčního protokolu Zavírací dny a období datum zavření (např. 14 dní) s prodloužením ke konkrétnímu datu a zatrhneme volbu PRODLUŽUJ I UPOMÍNKY PŘI TOMTO ZAVŘENÍ.
Přesto se nám stává, že čtenář načtený v době uzavření (a to z důvodu vracení na jiném oddělení, kde mají čtenáři možnost knihy vracet i z oddělení, která jsou momentálně zavřena) má vypočítanou upomínku dle standardního upomínacího schématu, jakoby žádné uzavření nastaveno nebylo.

Jaké máte zkušenosti vy ostatní?

Otázka na vývojáře Clavia : jakou funkci tato volba přesně má a kdy a jak ji použít?

Používáme v upomínacích schematech "Počet dní od konce půjčovní doby", "Částka za upomínku" pro upomínky 1. - 3., pro 4. upomínky používáme i částku rostoucí s časem.

Děkuji.
ITTrebic
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 18. dub 2011 17:04:15

Re: nepravidelné zavírací dny

Příspěvekod cerny » čtv 31. črc 2014 12:30:39

Volba [x]PRODLUŽUJ I UPOMÍNKY PŘI TOMTO ZAVŘENÍ pozastaví zvyšování již existujících upomínek během zavření. Tj. den po skončení zavření je upomínka stejně vysoká, jako v první den zavření. Máte-li pocit, že toto (resp. cokoli v Claviu) nefunguje, prosíme o konkrétní příklad (ten ale nepatří do fóra, napište jej na náš hotline).
cerny
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25. úno 2011 4:03:34


Zpět na Výpůjčky Clavius

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron